Нам випало жити і працювати у нелегкі часи. Війна на Сході, адміністративна реформа вимагають від освіти певних корективів усього навчально-виховного процесу. Але ми всі розуміємо, щоб зробити освіту сучасною, не треба руйнувати її фундамент, достатньо його лише модернізувати у відповідності до сучасних вимог.
«Оновлення та модернізація навчально-виховного процесу в загальноосвітньому закладі» - саме такою була тема районного семінару відділу освіти Горохівської райдержадміністрації і директорів загальноосвітніх шкіл, який відбувся 19 листопада в ЗОШ І-ІІІст. смт. Сенкевичівка.
Знайомство зі школою учасники семінару розпочали з відвідування музеїв історії школи і селища, які функціонують тут уже третій рік. Змістовну екскурсію для них провели під керівництвом завідуючої музеями С.В.Панасюк юні екскурсоводи: Мартинюк Мар’яна, Ковальчук Ангеліна, Купчак Катерина.
Потім усі з цікавістю переглянули фільм про сучасне життя селища і школи, знятий місцевими аматорами.
Ґрунтовна доповідь директора школи Г.С.Долонської стала своєрідним звітом про роботу педколективу щодо впровадження в життя нових освітніх стандартів. У ході доповіді присутні переглянули відеоролики і фотоколажі з уроків, факультативів, малої педради. А також взяли участь у засіданні ініціативної групи, яка під керівництвом заступника директора з навчально-виховної роботи М.Є.Оляніцької презентувала методичний проект. Мета проекту, який презентували члени групи: С.М.Власюк, С.П.Калахан, І.Г.Січевська, С.В.Панасюк, систематизувати і популяризувати основні ідеї досвіду педагогів-ветеранів: М.М.Волошиної, Т.Х.Мазурок, І.П.Левшонюк, В.П.Панасюка.
Зацікавили присутніх і такі інноваційні новинки управлінської діяльності, як «Рада новаторів» і «Інтегратор досвіду», що є власним надбанням дирекції школи.
Не менш цікавим було і живе спілкування з вчителями і учнями школи під час відвідування уроків факультативу «Психологія спілкування» і заняття гуртка «Юні музеєзнавці», які провели учитель початкових класів О.Г.Редчук, учитель історії С.М.Власюк, учитель фізкультури В.П.Стасюк, практичний психолог А.В.Янчук і керівник гуртка С.В.Панасюк.
Схвально відгукувалися учасники семінару про відеоуроки, які продемонстрували учитель української мови і літератури В.П.Бишовець та учитель хімії і біології С.П.Калахан.
З роботою щодо впровадження Концепції національно- патріотичного виховання в школі ознайомила присутніх заступник директора з виховної роботи О.М.Волошина-Карвацька. На завершення гості переглянули патріотичний триптих «Голос пам’яті кличе мене» (поетично-музична композиція), присвячений другій річниці революції Гідності; зустрілися з авторами поетичних рядків: Т.Х.Мазурок і В.П.Панасюком., вірші яких звучали під час заходу.
Завідуюча методичним кабінетом О.Ф.Вітинська щиро подякувала учням, педагогічному колективу і всім присутнім за організацію і проведення семінару.
Поїздка учасників семінару в історико-краєзнавчий музей ім. Григорія Гуртового, що у селищі Торчин, стала своєрідним підсумком роботи семінару-практикуму.
Учитель ЗОШ І-ІІІ ст. смт. Сенкевичівка М.О.Сироватка
|