Вчителям:
Онлайн-просвіта вчителів
Профілактика емоційного вигорання
Весна цього року виявилась дуже складною. Особливо непросто педагогам, які й так під кінець навчального року відчувають втому і виснаження.
Вигорання – це реакція людини на хронічну втому. Вона починає негативно ставитись до роботи та предмету своєї професійної діяльності, у неї знижується самооцінка.
Це захисний механізм організму, який часто не усвідомлюється.
Емоційному вигоранню піддаються не тільки люди зі стажем. Серед молодих вчителів є відсоток таких, які швиденько вигорають і знаходять собі іншу роботу.
У результаті постійних стресів у людини може розвинутись негативне сприйняття світу: все погано, ніякого позитиву в принципі не буває, усі люди злі, підлі, вас завжди надурять. Це стає життєвою позицією. Ти розумієш, що нема в цієї людини жодної радості в житті. Вона собі їх не дозволяє.
Які ж ознаки допомагають визначити тривалий професійний стрес та початок емоційного вигорання? В наш час дослідниками виділено понад 100 таких симптомів. Здебільшого наукові джерела поділяють симптоми вигорання на три категорії: фізичні, поведінкові та психологічні.